Pierwsza myszka na świecie mierząca dane biometryczne

87654

Na rynku pojawiła się pierwsza na świecie myszka, która wykorzystuje pomiar danych biometrycznych. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie poziomu tętna gracza i jego stresu.

Jak dokładnie działa Naos QG? Kluczem do zrozumienia mechanizmu jest światło, a dokładniej sposób jego odbijania przez krew. Okazuje się, że w przypadku zielonych promieni, krew absorbuje je i stąd pulsometr zastosowany w Naosie QG świeci się na ten właśnie kolor. Podczas gdy serce bije, stopień absorpcji zielonego światła zwiększa się, zaś w czasie przerwy pomiędzy kolejnymi uderzeniami – zmniejsza się. Dzięki temu i przy mignięciu 3000 razy na sekundę – myszka jest w stanie obliczyć ilość uderzeń na minutę.

Natomiast specjalny sensor GSR, w jaki wyposażono Naos QG, kontroluje przewodzenie skóry. Mysz wysyła niewielkie impulsy elektryczne, które przechodzą między miedzianymi elektrodami. Jedna z nich to wzmacniacz, podkręcający sygnał, zaś druga pełni rolę konwertera, zmieniającego analogowy sygnał na kod binarny. Ten za to jest przekładany na czytelne dla gracza statystki, ukazujące się na specjalnej nakładce na gry.

876541

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *