Radeon Pro SSG – karta do obróbki wideo 8K

2282967412

Radeon Pro SSG to karta, która może sprawić rewolucję w obróbce wysokiej rozdzielczości wideo. AMD wspólnie z Adobe opracowały technologię wykorzystania pamięci półprzewodnikowej (SSD) jako pamięci GPU. W ten sposób karta jest w stanie dostarczyć ponad 2 terabajty pamięci dla pracy na plikach źródłowych w rozdzielczości 8K.

Materiały pochodzące z kamer profesjonalnych, takich jak RED, Arri, czy Canon wymagają dużej mocy obliczeniowej i pojemnej pamięci. Karta AMD jest wyposażona w 16 gigabajtów pamięci HBM2, ale dodatkowo może korzystać, dzięki wirtualnemu adresowaniu i wymienianiu stron, z pamięci typu NAND. Program Premiere Pro został dostosowany do tego typu konstrukcji i po ręcznym włączeniu funkcji SSG cache potrafi przechowywać zdekodowaną postać plików wejściowych w pamięci karty graficznej, zamiast w pamięci operacyjnej peceta.

Radeon Pro SSG miał swoją premierę jesienią zeszłego roku, ale dopiero teraz akceleracja wideo w Premiere Pro została udostępniona dla użytkowników. Karta kosztuje ok. 19 tyś. zł.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *